2017 Mar 26

Nawyki żywieniowe a stan odżywienia niemowląt w polsce

Dieta kapuściana opiera się na stosowaniu przez 18 dni z góry narzuconego jadłospisu. Uwzględnia 3 posiłki na dzień, nadzwyczaj istotne jest przestrzeganie terminów ich spożywania: obiad powinno się zjeść pomiędzy godz. dwunastą a czternastą, a kolację przed godziną osiemnastą. Plan składa się z chudego mięsa, jajek, warzyw i małej ilości owoców, eliminuje natomiast produkty zbożowe, słodycze i alkohol. Sugeruje wypijanie 2 litrów wody lub zielonej herbaty na dzień, dopuszcza picie czarnej kawy z małą ilością cukru w celu obudzenia organizmu.
Zalety: - plan ma na celu spadek wagi ciała na poziomie 10-23 kg przez w czasie 13 dni - łatwe jak i także szybkie w sporządzeniu posiłki
Wady: - osłabia ciało - łączy się z wielkim niebezpieczeństwem pojawienia się niechianego efektu jo-jo po jej zakończeniu - nie zapewnia wielu witamin i składników mineralnych - jest ogromnie rygorystyczna, wymaga wielu wyrzeczeń - stosowanie planu dłużej niż przez 13 dni jest niebezpieczne dla zdrowia Próbując stosować ten plan żywieniowy trzeba bardzo poważnie podejść do sprawy albowiem surowość diety, oraz ryzyko jakie niesie dla naszego organizmu jest niesłychanie wielkie. Tym samym powinniśmy odpowiednio przemyśleć stosowanie tej diety ażeby chęć stracenia na wadze nie wywołała nieodwracalnych zmian w naszym organizmie. za każdym razem wybierajmy artykuły najwyższej jakości. W przypadku dostrzeżenie początkowych niepokojących objawów zaleca się zaprzestanie stosowania diety i niezwłoczne udanie się do lekarza w celu skontrolowania stanu naszego zdrowia. Żadna dieta nie może być ważniejsza od naszego zdrowia, które możemy utracić bezpowrotnie.

Źródło: jagody acai przed czy po jedzeniu